Pokud potřebujete PENB zpracovat, rád vám s tím pomohu.

Jindřich Svoboda - PENB

PENB - co to je?

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je dokument hodnotící energetickou efektivitu budov včetně spotřeby energie na vytápění, chlazení a ohřev vody.

Kdy mám povinnost PENB zpracovat?

Zákon 406/2000 Sb. vyžaduje PENB pro nové, rekonstruované budovy a vždy při prodeji či pronájmu nemovitosti, s výjimkou malých budov pod 50 m2, kulturních památek a církevních objektů.

Jak vypadá PENB?

PENB obsahuje protokol a grafické znázornění energetické náročnosti budovy, podobné energetickým štítkům na elektronice, rozdělených do tříd A (mimořádně úsporný) až G (mimořádně nehospodárný).

Jindřich Svoboda - PENB

Co dále obsahuje PENB?

Průkaz zahrnuje adresu budovy, informace o dodané energii a detailní ukazatele energetické náročnosti. Na konci musí být podpis energetického specialisty, který průkaz zhotovil.

Cena PENB

Cena se liší podle typu a velikosti budovy, složitosti systémů a dle rozsahu doložené stavební dokumentace. Na rodinný dům se cena pohybuje v rozmezí 4 000 – 6 000 Kč.

Kdo může energetický průkaz vytvořit?

PENB může vytvořit pouze kvalifikovaný energetický specialista s platnou certifikací.

Cookies jsou na našich stránkách užity za účelem měření návštěvnosti webů, cílení reklamy a přizpůsobení zobrazení webových stránek.